MAX1837EUT33+T Power Management ICs 24V Internal Switch Step-Down Converters Package SOT-23-6
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : ADI
Model Number : MAX1837EUT33+T
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Product Status : Active
Function : Step-Down
Output Configuration : Positive
Topology : Buck
Output Type : Fixed
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Contact Now
Product Status
Active
Function
Step-Down
Output Configuration
Topology
Output Type
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Input (Max)
24V
Voltage - Output (Min/Fixed)
Voltage - Output (Max)
Current - Output
Frequency - Switching
Synchronous Rectifier
No
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Supplier Device Package
SOT-6
Applications
● 9V Battery Systems
● Notebook Computers
● Distributed Power Systems
● Backup Supplies
● 4mA to 20mA Loop Power Supplies
● Industrial Control Supplies
● Handheld Devices
Features
● 4.5V to 24V Input Voltage Range
● Preset 3.3V or 5V Output
● Adjustable Output from 1.25V to VIN
● Output Currents Up to 125mA (MAX1836) or
250mA (MAX1837)
● Efficiency Over 90%
● 12μA Quiescent Current
● 3μA Shutdown Current
● 100% Maximum Duty Cycle for Low Dropout
● Small 6-Pin SOT23 and TDFN Packages
Battery protectionWhy buy from us >>> Fast / Safely / Conveniently
How to buy >>>
• Contact us by email & sent your inquire with your Transport destination .
• Online chat, the commissioner would be responded ASAP.
Service >>>
• We are committed to providing fast, convenient and safe transportation service to global buyer.
Wholesale MAX1837EUT33+T Power Management ICs 24V Internal Switch Step-Down Converters Package SOT-23-6 from china suppliers
MAX1837EUT33+T Power Management ICs 24V Internal Switch Step-Down Converters Package SOT-23-6 Images