EPM7032AETC44-7N Power Management IC - High Performance And Reliability
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Intel
Model Number : EPM7032AETC44-7N
Place of Origin : Multi-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 99999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Status : Obsolete
Programmable Type : In System Programmable
Delay Time tpd(1) Max : 7.5 ns
Voltage Supply - Internal : 3V ~ 3.6V
Number of Logic Elements/Blocks : 2
Number of Macrocells : 32
Contact Now
Product Name: Altera EPM7032AETC44-7N Power Management IC
Description: The Altera EPM7032AETC44-7N Power Management IC is designed to provide power protection and control for a wide range of applications. It features a high-speed data transfer rate of up to 44MHz and a wide operating temperature range of -40 to +85°C. It also features an integrated voltage regulator, programmable logic and programmable I/Os.
Features:
• High-speed data transfer rate of up to 44MHz
• Wide operating temperature range of -40 to +85°C