Power Management ICs NCV97311MW33AR2G High Efficiency And Reliability
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : onsemi
Model Number : NCV97311MW33AR2G
Place of Origin : Multi-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Type : Power Management ICs
Manufacturer : onsemi
Manufacturer Product Number : NCV97311MW33AR2G
Description : IC PMU MULTI-OUTPUT 32QFNW
Manufacturer Standard Lead Time : 1-7days
Detailed Description : Automotive, AEC-Q100 Automotive Voltage Regulator IC 3 Output 32-QFNW (5x5)
Contact Now
NCV97311MW33AR2G Power Management ICs
Product Features:
• Wide input voltage range from 4.5V to 28V
• SOT-23-6 package
• High efficiency: up to 95%
• Adjustable current limit
• Output voltage adjustable from 0.6V to VIN
• Internal soft-start
• Over-voltage protection
• Thermal protection
• Enable/disable functions
• Short-circuit protection
Applications:
• Automotive
• Industrial control
• Battery-powered systems
• Automation
• Safety systems
• Power management
Product Status
Active
Applications
Automotive
Voltage - Input
4.5V ~ 34V
Number of Outputs
3
Voltage - Output
3.3V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)