Power Management IC NCV78L15ABDR2G with 8-SOIC Package for Advanced System Design
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : onsemi
Model Number : NCV78L15ABDR2G
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Output Configuration : Positive
Output Type : Fixed
Voltage - Input (Max) : 35V
Voltage - Output (Min/Fixed) : 15V
Current - Output : 100mA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Contact Now
Output Configuration
Output Type
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
35V
Voltage - Output (Min/Fixed)
15V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
Current - Output
Current - Quiescent (Iq)
6.5 mA
PSRR
39dB (120Hz)
Control Features
Protection Features
Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SOIC
Product Listing:
NCV78L15ABDR2G 8-SOIC Power Management IC
Features:
• Output Voltage: 1.8V to 5.5V
• Low Quiescent Current: 5μA (Typ)
• Low Dropout Voltage: 300mV (Typ)