NCV663SQ25T1G Power Management ICs SC-82A High Efficiency Energy Saving
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : onsemi
Model Number : NCV663SQ25T1G
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Output Configuration : Positive
Output Type : Fixed
Voltage - Input (Max) : 35V
Voltage - Output (Min/Fixed) : 15V
Current - Output : 100mA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
PN : NCV663SQ25T1G
Contact Now
NCV663SQ25T1G Power Management ICs SC-82A Package for High-Efficiency Energy Saving
Output Configuration
Output Type
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.5V @ 100mA
Current - Output
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
Current - Supply (Max)
6 µA
PSRR
Control Features
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Supplier Device Package
SC-82AB
Product Listing:
NCV663SQ25T1G Power Management IC, SC-82A Package
Parameters:
• Output Current: 25A
• Output Voltage: 5.5V
• Operating Temperature Range: -40°C to 125°C
• Current Sense: 1.5mV/A