MAX6337US16D3+T Low-Voltage 16-Channel Power Management IC Package Case TO-253-4 TO-253AA
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : ADI
Model Number : MAX6337US16D3+T
Place of Origin : Multi-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Type : Power Management ICs
Manufacturer : ADI
Manufacturer Product Number : MAX6337US16D3+T
Description : IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT143-4
Manufacturer Standard Lead Time : 1-7days
Detailed Description : Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-143-4
Contact Now
MAX6337US16D3+T, Power Management ICs
Features:
• Input supply voltage range: 2.7V to 5.5V
• Low supply current: 500nA typical
• Precision factory-programmed voltage thresholds
• Wide temperature range: -40°C to +85°C
• Power-fail output (PFI)
• Low-dropout voltage: 0.2V
• Open-drain active-low power-fail output
• Overvoltage protection to 7V
• 8-pin SOT23 package
• RoHS compliant and Halogen free
Product Status
Active
Type
Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored
1
Voltage - Threshold
1.6V
Output
Open Drain or Open Collector
Reset
Active Low
Reset Timeout
100ms Minimum
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)